T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

Fahri Kültür ve Turizm Elçileri

Ülkemizin Milli, Manevi, Tarihi Kültürel, Sanatsal ve Turistik değerlerinin yurt içi ve yurt dışında tanıtımını yapmak, yaptırmak, bu amaçla yurt içinde, yurt dışında yapılacak çeşitli tanıtım etkinlikleri yapan kuruluşlarla işbirliği yaparak tanıtım çalışmalarının en etkin hale getirilmesini sağlamak Kültür ve Turizm Bakanlığı görevleri arasında yer almaktadır.
 
Bu çerçevede, değişik amaçlarla yurt dışında ikamet etmekte bulunan vatandaşlarımızın bulundukları ülkede kurdukları dernek, vakıf, birlik v.b. sosyal amaçlı kuruluşların sivil toplum örgütü olarak gerek bulundukları ülkelerde, gerekse ana vatanlarında önemli bir rol oynadıkları gerçeği bilinmektedir.
 
Globalleşen dünyada ülkemizin milletler camiasında hak ettiği yeri almasında çok önem atfettiğimiz, özellikle siz yurtdışında eğitim gören gençlerimizle, ülkemiz tanıtımı için işbirliği içinde olmaya önem vermekteyiz. Bu amaçla, fahri elçilerimiz olan sizlerin görüşlerinizi bizlere iletmeniz, kurmak istediğimiz işbirliğinin gerçekleştirilmesinde önemli rol oynayacaktır.
 
Bu konuda bizlere göstereceğiniz yardım ve işbirliği için şimdiden teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dileriz.
 
Not: Ayrıca Diğer Türk dernekleri ve Öğrencilerimizle de irtibata geçmemize vesile olursanız seviniriz.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı
Tanıtma Genel Müdürlüğü